Super League | Β' Γύρος / 18η Αγωνιστική
ΑΕΛ Καλλονής
1 - 5
48' Ξυδάς
8' Πατράλης, 41' 77' Παναγιωτίδης, 50' Κάκκο, 90+1' Συράκος
Photo Video

Δεν ανταπέδωσε τη φιλοξενία

08.04.2015

Στο γήπεδο της Καλλονής φιλοξενήθηκε η Κ20, η οποία φιλοδώρησε με 5 γκολ τους γηπεδούχους σε μια εμφατική νίκη με 1-5.

Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς δεν είχε διάθεση να ρισκάρει και μπήκε πολύ δυνατά από την αρχή, με τους ποδοσφαιριστές να πιέζουν για το γκολ.
Κι αυτό ήρθε μόλις στο 8ο λεπτό με τον Πατράλη, ενώ ο Παναγιωτίδης έδωσε αέρα 2 τερμάτων στον ΠΑΟΚ πριν την εκπνοή του ημιχρόνου.
Μπορεί η Καλλονή να μείωσε σε 1-2, αλλά το «άγχος» ήταν προσωρινό, με τον Κάκκο στο 58ο και τον Παναγιωτίδη και πάλι στο 70′ να διαμορφώνουν το 1-4. Λίγο πριν τη λήξη του αγώνα ο Αναστασίου υπέπεσε σε πέναλτι (και αποβλήθηκε) το οποίο όμως απέκρουσε ο Σοϊλεμέζογλου με το τελικό 1-5 να διαμορφώνεται από τον Συράκο.