[3] => 14460
    [4] => 16619
)

Ήττα από τον Καμπανιακό για ΠΑΟΚ Β [εικόνες]

Παιχνίδι ανατροπών το μεσημέρι του Σαββάτου στην Ευκαρπία, ανατροπών που τελικά δεν ευνόησαν τον ΠΑΟΚ Β. Ο Δικέφαλος ηττήθηκε 3-2 από τον Καμπανιακό για την δεύτερη αγωνιστική της Super League 2 κι έμεινε στους τρεις βαθμούς.

30.09.2023

Αιφνιδιάστηκε ο ΠΑΟΚ και μετά από μια φάση διαρκείας, την οποία ευνόησαν και οι κόντρες, ο Καμπανιακός προηγήθηκε στο 4′ με τον Γαρύφαλλο. Άμεσα ανέκτησε τον έλεγχο ο Δικέφαλος και μετά από έναν επιθετικό μονόλογο έφτασε στην ισοφάριση στο 19′. Ο Δαρέλας μπήκε ωραία από αριστερά, πάσαρε στον Τσοπούρογλου κι αυτός με διπλή προσπάθεια έκανε το 1-1. Παρά την συντριπτική κατοχή του ΠΑΟΚ και τις τουλάχιστον τρεις σημαντικές ευκαιρίες για γκολ, ο Καμπανιακός έδειχνε επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις. Ωστόσο, οι παίκτες του Αλεξιάδη ήταν που κατάφεραν και πάλι να σκοράρουν, αυτή τη φορά με τον Γκορντεζιάνι και την κοντινή κεφαλιά, έπειτα από την σέντρα του Νινούα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μια κάποια ισορροπία. Ο ΠΑΟΚ κυκλοφορούσε την μπάλα, οι φιλοξενούμενοι έκλειναν καλά τους διαδρόμους και ήταν αυτοί που τελικά στο 63′ βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα και πάλι με τον Γαρύφαλλο. Μάλιστα βρήκαν τον τρόπο για την πλήρη ανατροπή στο 74′ με τον Τότσκα. Όσο κι αν προσπάθησε ο ΠΑΟΚ στη συνέχεια, δεν κατάφερε να φτάσει έστω στην ισοφάριση και δυστυχώς ηττήθηκε στο δεύτερο παιχνίδι του στο πρωτάθλημα.

Επόμενο ματς για τον ΠΑΟΚ Β αυτό με την ΑΕΚ Β, στο γήπεδο του Μακεδονικού.

ΠΑΟΚ Β: Νικολακούλης, Τασιούρας (83′ Παντεκίδης), Κιτσάκης, Παναγιώτου, Γιαξής, Νινούα (83′ Ρούμιαντσεβ), Γρόσδης (67′ Κωττάς), Δαρέλας, Τσοπούρογλου, Πανίδης (67′ Σμυρλής), Γκορντεζιάνι.

Καμπανιακός: Κασαπίδης, Προσκυνητόπουλος (46′ Π. Καθάριος), Μπούσης, Παπαστεριανός, Σαραβανίδης, Ν. Καθάριος (70′ Μανιός), Φροσύνης, Τότσκα, Πόζογλου (89′ Βοσκόπουλος), Γιουκούδης, Γαρύφαλλος (84′ Ταΐρης).