Super League | 2ος Γύρος / 14η Αγωνιστική
1 - 0
Ολυμπιακός

Νίκη και στο φινάλε για την Κ15

26.02.2022

Ιδανικά ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Super League η Κ15, η οποία επικράτησε 1-0 του Ολυμπιακού στο ματς που έγινε το πρωί του Σαββάτου στη Σουρωτή.

Η ομάδα των Ορφανού και Μπίκα τερμάτισε στην πρώτη θέση με έξι βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο Ολυμπιακό, καταγράφοντας 12 νίκες, μία ήττα και μία ισοπαλία. Αρχίζει ήδη δε, την προετοιμασία της για το Final Four που θα διεξαχθεί στις 19 Μαρτίου.

Το γκολ της νίκης για τον ΠΑΟΚ πέτυχε ο Ντούνγκα στο 10′ με σέντρα σουτ. Ο Δικέφαλος είχε τον έλεγχο στο πρώτο 40λεπτο, πιέστηκε στο β’ ημίχρονο, ωστόσο άντεξε και μάλιστα έφτασε πολύ κοντά και σε δεύτερο γκολ με τον Δριγκάκη λίγο πριν την λήξη του αγώνα.