Σάββατο 31 Ιαν | 11:00 | Ν. Μεσήμβρια
Super League | Β' Γύρος / 21η Αγωνιστική
2 - 1
Παναιτωλικός
43' Πούγγουρας, 75' Σαββίδης
47' Καράι

Νέα νίκη για την Κ20

31.01.2015

Μια ακόμη νίκη πέτυχε η Κ20, αυτή τη φορά επί του Παναιτωλικού με 2-1. Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς δυσκολεύτηκε από τον σημερινό της αντίπαλο και χρειάστηκε αποθέματα προσωπικότητας για να μην χάσει την επαφή της με την κορυφή.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε ιδιαίτερες συγκινήσεις, παρά μόνο μια κεφαλιά του Τουμανίδη από κόρνερ, όμως λίγο πριν την εκπνοή του ο Πούγγουρας άνοιξε το σκορ μετά από σέντρα του Πόζογλου. Το χρονικό σημείο που επιτεύχθηκε το γκολ ήταν καλός οιωνός για τη συνέχεια του ματς, αλλά με την έναρξη της επανάληψης ο Παναιτωλικός ισοφάρισε.

Γενικά το ματς δεν είχε έντονο ρυθμό και χρειάστηκε να φθάσουμε στο 75ο λεπτό μέχρι να ξαναπάρει τα ηνία ο ΠΑΟΚ και τελικά να τα υπερασπιστεί ως τη λήξη του ματς.

Ο Δικέφαλος βρίσκεται στην 4η θέση του Πρωταθλήματος με 32 βαθμούς, με 2 όμως ματς λιγότερα από τον προπορευόμενο Πανιώνιο που έχει 35.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Κουτογλίδης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Χατζηδίμπας, Τουμανίδης, Πατράλης, Τσολακίδης,Κούστα, Πούγγουρας, Σαββίδης, Πόζογλου