Επόμενος Αγώνας VS ΑΕΛ
Array
(
    [0] => 294
    [1] => 1157
    [2] => 6433
    [3] => 826
    [4] => 173
)

Οι πιθανοί αντίπαλοι του ΠΑΟΚ στους ομίλους

Η συμμετοχή στη φάση των ομίλων ευρωπαϊκής διοργάνωσης, είτε αυτή είναι το Champions League, είτε το Europa League ολοένα και δυσκολεύει.

02.10.2020

Ο ΠΑΟΚ το βίωσε στην Τούμπα με την (άδικη αλλά) ήττα από την Κράσνονταρ. Το βράδυ της Πέμπτης το κατάλαβαν και οι Σπόρτινγκ Λισαβόνας, Βασιλεία, Κοπεγχάγη, Γαλατάσαραϊ, Πλζεν, ΑΠΟΕΛ που έμειναν εκτός Ευρώπης, ενώ η Μίλαν προκρίθηκε στα πέναλτι κόντρα στη Ρίο Άβε.

Ο ΠΑΟΚ την Παρασκευή (02.10) στις 14:00, θα μάθει τους αντιπάλους του στους ομίλους του UEFA Europa League και το paokfc.gr σας παρουσιάζει αναλυτικά όλες τις ομάδες που μπορεί να βρει στον δρόμο του ο Δικέφαλος.

Η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα βρίσκεται στο 2ο γκρουπ δυναμικότητας και δεν μπορεί φυσικά να κληρωθεί με την ΑΕΚ. Αναλυτικά τα γκρουπ δυναμικότητας με τους πιθανούς αντιπάλους:

Pot 1

Άρσεναλ
Τότεναμ
Ρόμα
Νάπολι
Μπενφίκα
Λεβερκούζεν
Βιγιαρεάλ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Μπράγκα
Γάνδη
Αϊντχόφεν
Σέλτικ

Pot 2

Ντιναμό Ζάγκρεμπ
Σπάρτα Πράγας
Σλάβια Πράγας
Λουντογκόρετς
Γιούνγκ Μπόις
Ερυθρός Αστέρας
Λέστερ
Καραμπάγκ
ΠΑΟΚ
Σταντάρ Λιέγης
Ρεάλ Σοσιεδάδ

Pot 3

Γρανάδα
Μίλαν
Άλκμααρ
Φέγενορντ
ΑΕΚ
Μακάμπι Τελ Αβίβ
Ρέιντζερς
Μόλντε
Χόφενχαϊμ
Λίντσερ
Χάποελ Μπερ Σεβά
Κλουζ

Pot 4

Ζόρια Λουχάνσκ
Λιλ
Νις
Ριέκα
Ντάνταλκ
Σλόβαν Λίμπερετς
Αντβέρπ
Λεχ Πόζναν
Σίβασπορ
Βολφσμπέργκερ
Ομόνοια
ΤΣΣΚΑ Σόφιας

Σχετικά Νέα

Οι πιθανοί αντίπαλοι του ΠΑΟΚ στους ομίλους

Η συμμετοχή στη φάση των ομίλων ευρωπαϊκής διοργάνωσης, είτε αυτή είναι το Champions League, είτε το Europa League ολοένα και δυσκολεύει.

02.10.2020

Ο ΠΑΟΚ το βίωσε στην Τούμπα με την (άδικη αλλά) ήττα από την Κράσνονταρ. Το βράδυ της Πέμπτης το κατάλαβαν και οι Σπόρτινγκ Λισαβόνας, Βασιλεία, Κοπεγχάγη, Γαλατάσαραϊ, Πλζεν, ΑΠΟΕΛ που έμειναν εκτός Ευρώπης, ενώ η Μίλαν προκρίθηκε στα πέναλτι κόντρα στη Ρίο Άβε.

Ο ΠΑΟΚ την Παρασκευή (02.10) στις 14:00, θα μάθει τους αντιπάλους του στους ομίλους του UEFA Europa League και το paokfc.gr σας παρουσιάζει αναλυτικά όλες τις ομάδες που μπορεί να βρει στον δρόμο του ο Δικέφαλος.

Η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα βρίσκεται στο 2ο γκρουπ δυναμικότητας και δεν μπορεί φυσικά να κληρωθεί με την ΑΕΚ. Αναλυτικά τα γκρουπ δυναμικότητας με τους πιθανούς αντιπάλους:

Pot 1

Άρσεναλ
Τότεναμ
Ρόμα
Νάπολι
Μπενφίκα
Λεβερκούζεν
Βιγιαρεάλ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Μπράγκα
Γάνδη
Αϊντχόφεν
Σέλτικ

Pot 2

Ντιναμό Ζάγκρεμπ
Σπάρτα Πράγας
Σλάβια Πράγας
Λουντογκόρετς
Γιούνγκ Μπόις
Ερυθρός Αστέρας
Λέστερ
Καραμπάγκ
ΠΑΟΚ
Σταντάρ Λιέγης
Ρεάλ Σοσιεδάδ

Pot 3

Γρανάδα
Μίλαν
Άλκμααρ
Φέγενορντ
ΑΕΚ
Μακάμπι Τελ Αβίβ
Ρέιντζερς
Μόλντε
Χόφενχαϊμ
Λίντσερ
Χάποελ Μπερ Σεβά
Κλουζ

Pot 4

Ζόρια Λουχάνσκ
Λιλ
Νις
Ριέκα
Ντάνταλκ
Σλόβαν Λίμπερετς
Αντβέρπ
Λεχ Πόζναν
Σίβασπορ
Βολφσμπέργκερ
Ομόνοια
ΤΣΣΚΑ Σόφιας

Σχετικά Νέα

Οι πιθανοί αντίπαλοι του ΠΑΟΚ στους ομίλους

Η συμμετοχή στη φάση των ομίλων ευρωπαϊκής διοργάνωσης, είτε αυτή είναι το Champions League, είτε το Europa League ολοένα και δυσκολεύει.

02.10.2020

Ο ΠΑΟΚ το βίωσε στην Τούμπα με την (άδικη αλλά) ήττα από την Κράσνονταρ. Το βράδυ της Πέμπτης το κατάλαβαν και οι Σπόρτινγκ Λισαβόνας, Βασιλεία, Κοπεγχάγη, Γαλατάσαραϊ, Πλζεν, ΑΠΟΕΛ που έμειναν εκτός Ευρώπης, ενώ η Μίλαν προκρίθηκε στα πέναλτι κόντρα στη Ρίο Άβε.

Ο ΠΑΟΚ την Παρασκευή (02.10) στις 14:00, θα μάθει τους αντιπάλους του στους ομίλους του UEFA Europa League και το paokfc.gr σας παρουσιάζει αναλυτικά όλες τις ομάδες που μπορεί να βρει στον δρόμο του ο Δικέφαλος.

Η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα βρίσκεται στο 2ο γκρουπ δυναμικότητας και δεν μπορεί φυσικά να κληρωθεί με την ΑΕΚ. Αναλυτικά τα γκρουπ δυναμικότητας με τους πιθανούς αντιπάλους:

Pot 1

Άρσεναλ
Τότεναμ
Ρόμα
Νάπολι
Μπενφίκα
Λεβερκούζεν
Βιγιαρεάλ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Μπράγκα
Γάνδη
Αϊντχόφεν
Σέλτικ

Pot 2

Ντιναμό Ζάγκρεμπ
Σπάρτα Πράγας
Σλάβια Πράγας
Λουντογκόρετς
Γιούνγκ Μπόις
Ερυθρός Αστέρας
Λέστερ
Καραμπάγκ
ΠΑΟΚ
Σταντάρ Λιέγης
Ρεάλ Σοσιεδάδ

Pot 3

Γρανάδα
Μίλαν
Άλκμααρ
Φέγενορντ
ΑΕΚ
Μακάμπι Τελ Αβίβ
Ρέιντζερς
Μόλντε
Χόφενχαϊμ
Λίντσερ
Χάποελ Μπερ Σεβά
Κλουζ

Pot 4

Ζόρια Λουχάνσκ
Λιλ
Νις
Ριέκα
Ντάνταλκ
Σλόβαν Λίμπερετς
Αντβέρπ
Λεχ Πόζναν
Σίβασπορ
Βολφσμπέργκερ
Ομόνοια
ΤΣΣΚΑ Σόφιας